I Gimnazjum Akademickie w Nowym Tomyślu

W dniu 15 kwietnia 2016 roku odbył się w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie Festyn Historyczny „Od Mieszka I do ...”  . Festyn zorganizowany został z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

W programie odbyło się na scenie głównej m. in.:  przedstawienia historyczne w wykonaniu uczniów I Gimnazjum Akademickiego z Nowego Tomyśla. Wydarzenie to spotkało się z ciepłym przyjęciem uczestników festynu. Wśród oklaskujących byli najmłodsi uczniowie I Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu.

W tym dniu nastąpiło także  otwarcie wystawy „Św. Izydor wołkami orze ...” przygotowanej przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, m.in. z udziałem przedstawiciela Prezydenta RP – ministra Andrzeja Dery.

Festynowi towarzyszyła konferencja dla dyrektorów szkół z udziałem Pani Kurator Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej. Młodzież naszej szkoły miała okazję spotkania z Panią Kurator oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Link do galerii